Pünkösdhétfői Közösségi Nap (2018. május 21.)

Fotó: Dr. Benyik György, Kis Ilona, nagynega, Zólyomi Norbert

KEDVEZMÉNYEZETT NEVE: SZENT GELLÉRT PLÉBÁNIA
PROJEKTAZONOSÍTÓ: EFOP-1.3.7-17-2017-00041
RENDEZVÉNY, FOGLALKOZÁS CÍME: PÜNKÖSDHÉTFŐI KÖZÖSSÉGI NAP
HELYSZÍN: SZEGED, TÁTRA TÉR 5.
IDŐPONT: 2018. május 21.
RÉSZTVEVŐK SZÁMA: 304 fő

A "Szeged-Csanádi Egyházmegye Közösségfejlesztése -Szeged - A társadalmi kohézió erősítése a szegedi Szent Gellért Plébánia és a Tarjánvárosi Élő Közösség Alapítvány közösségfejlesztő tevékenységének bővítésével" c. projekt keretében 2018. május 21-én Családi napot tartottunk a Szent Gellért Plébánián.

A felnőttek számára Ivanics István volt országgyűlési képviselő és felesége tartott előadást a "Család szerepe az áldozattá, bűnelkövetővé válás megelőzésében" címmel. A résztvevők a megfogalmazódott kérdésekre kiscsoportokban keresték a választ. Közben a gyerekek népi játékokkal és kézműves foglalkozásokkal tölthették az időt, illetve felváltva az ugrálóvárban mozoghattak.

A közös ebéd után családi vetélkedő szerveződött, majd az egyházközség zenét tanuló gyermekeinek hangversenye következett. A családi napot szentségimádás és ünnepi szentmise zárta.