Templombúcsú (2018. szeptember 23.)

Az ünnepi szentmisét követő agapé az EFOP 1.3.7-2017-0041 pályázati támogatással valósult meg.

BÚCSÚ

SZEGED, TÁTRA TÉR 5.

2018. szeptember 23.

A "Szeged-Csanádi Egyházmegye Közösségfejlesztése - Szeged - A társadalmi kohézió erősítése a szegedi Szent Gellért Plébánia és a Tarjánvárosi Élő Közösség Alapítvány közösségfejlesztő tevékenységének bővítésével" című projekt keretében 2018. szeptember 23-án tartottuk templomunk védőszentjének Szent Gellértnek BÚCSÚ ünnepét.

Hagyományainkhoz híven idén is méltóképpen szerettük volna megünnepelni templombúcsúnkat. Ennek érdekében már hónapokkal ezelőtt vendégszónokot hívtunk - Kopasz István atyát - aki ebben az évben érkezettt vissza Loppianóból, ahol hét éven ketesztül a tapasztalatot szerezhetett a nemzetközi kulturális és társadalmi együttélés hogyanjáról.

Homíliájában a megélt tapasztalatait "lefordította" híveink élethelyzetére, ezzel is segítve a különbözőségek áthidalását.

Az ünnepi szentmise után a közösség tagjait ebédre hívtuk. A felszabadult közöségi ebéd alkalmával lehetőség nyílt Kopasz Istvánnal folytatni a a beszélgetést.

Nagy örömünkre szolgált, hogy a program lebonyolításához lehetőségünk nyílt közösségi házunkba evőeszközöket, poharakat, terítőket venni.