Templombúcsú (2019. szeptember 29.)

BÚCSÚ

SZEGED, TÁTRA TÉR 5.

2019. szeptember 29.

A "Szeged-Csanádi Egyházmegye Közösségfejlesztése - Szeged - A társadalmi kohézió erősítése a szegedi Szent Gellért Plébánia és a Tarjánvárosi Élő Közösség Alapítvány közösségfejlesztő tevékenységének bővítésével" című projekt keretében 2019. szeptember 29-én tartottuk templomunk védőszentjének Szent Gellértnek BÚCSÚ ünnepét.

Hagyományainkhoz híven idén is méltóképpen szerettük volna megünnepelni templombúcsúnkat. Ennek érdekében már hónapokkal ezelőtt vendégszónokot hívtunk - Bucskó Nándor ferences atyát - akit ebben az évben szenteltek fel és a szentmise végén újmisés áldásban részesítette a híveket.

Az ünnepi szentmise után a közösség tagjait ebédre hívtuk a Közösségi Házba. A jó hangulatú, kötetlen beszélgetés nagy mértékben erősítette közösségünk összetartozását.