A BIBLIA ÉVE

BOLDOG, AKI OLVASSA

A Biblia Évével kapcsolatos tevékenységeink, információink kronológiai sorrendben:

Új menüpont és link a honlapunkon (2007. december 21.)
Napi evangélium
- Egyházi naptár a napi szentmise olvasmányaival (www.bences.hu).

"Tolle, lege!" - játék a Szőlő-Levélben (2008. január 1.)
Az országosan meghirdetett Biblia Évével kapcsolatban egyházközségünk egy kis munkacsoportot alakított, mely a fenti jelmondatot választotta mottóként. Szent Ágostonnal kapcsolatos "Vedd és olvasd!" felszólítás számunkra jelentheti azt, hogy ténylegesen, rendszeresen kezünkbe vegyük Isten sugallmazott Igéjét.
A folyamatos Biblia-olvasás egyik lehetosége - már évek óta - a hétrol hétre megjeleno Szolo-Levél. Ezt szeretnénk most "A Biblia Évében" kiegészíteni egy kis játékkal. Mindig az elozo heti olvasmányokkal kapcsolatosan teszünk fel egy kérdést. A válaszokat (névvel ellátva) az erre a célra kihelyezett dobozba kell bedobni, minden héten legkésobb péntek este 7 óráig. A helyes megfejtok igés képeket kapnak, melyeket érdemes megorizni, mert a legtöbb jó választ adók között negyedévenként egy-egy Bibliát (vagy azzal kapcsolatos könyvet) sorsolunk ki. Tehát ne felejtsük el minden vasárnap hazavinni a Szőlő-Levelet!

Tabló a Bibliáról I. (2008. január 1.)
Templomuink üvegajtaján ismeretterjesztő jellegű tabló látható a Bibliáról

Bibliai idézeteket tartalmazó ajándékpersely az irodában (2008. január 7.)
Az üvegbe rakott színes papírra nyomtatott idézetekből lehet húzni bárkinek, aki betér az irodába ügyet intézni.

Új link a honlapunkon (2008. január 11.)
A Biblia Éve - hivatalos honlap

Az Újszövetségi Szentírás díszkötetes plédányának kiállítása a templomban (2008. január 20.)

További képek megtekinthetők a Galériában!

Egyházközségi Bibliai verseny március 14-én (Felkerült 2008. február 15-én)
A Bibilia Éve alkalmából egyházközségünk hitoktatói bibliai témájú hittanversenyt rendeznek, melyre szeretettel várnak minden érdeklődőt.
A verseny időpontja: 2008. március 14. (péntek) 14.45-től kb. 16.30-ig
A verseny helyszíne: Apor Vilmos Közösségi Ház (Iglói u. 1.)
A versenyen résztvevő csapatok létszáma: 3-6 fő
A versenyen az alábbi korosztályokban lehet részt venni: Alsós, felsős, középiskolás, felnőtt
A verseny témái: Húsvét, Jézus példabeszédei, Jézus csodái, Ki kicsoda a Bibliában, Biblia, Templomunk
A versenyre nevezni a hitoktatóknál lehet, kérjük, hogy a csapatok válasszanak maguknak nevet!
Nevezési határidő: 2008. március 4. (kedd)
Kérjük, hogy a versenyen indulók folyamatosan figyeljék a templomunk üvegajtójára kihelyezett bibliai plakátokat, melyeken hasznos információk találhatók a Bibliával kapcsolatban.

Tabló a Bibliáról 2. (2008. február 1.)
Templomuink üvegajtaján ismeretterjesztő jellegű tabló látható a Bibliáról

Dr. Benyik György teológiai professzor előadása a Biblia kialakulásáról (2008. február 23.)
Az eseményen készül fotók megtekinthetők a Galériában.

Tabló a Bibliáról 3. (2008. március 1.)
Templomuink üvegajtaján ismeretterjesztő jellegű tabló látható a Bibliáról

Dr. Benyik György teológiai professzor előadása Szent Pál apostol missziós útjairól a Nyugdíjas Klub részére (2008. március 28.)

Egyházközségi Biblia ismereti verseny (2008. március 14.)
Az eseményen készül fotók megtekinthetők a Galériában

Tabló a Bibliáról 4. (2008. április 25.)
Templomuink üvegajtaján ismeretterjesztő jellegű tabló látható a Bibliáról

Tabló a Bibliáról 5. (2008. június 1.)
Templomuink üvegajtaján ismeretterjesztő jellegű tabló látható a Bibliáról

Tabló a Bibliáról 5. (2008. augusztus 1.)
Templomuink üvegajtaján ismeretterjesztő jellegű tabló látható a Bibliáról

Tabló a Bibliáról 5. (2008. október 1.)
Templomuink üvegajtaján ismeretterjesztő jellegű tabló látható a Bibliáról

Biblia Éva totó (2008. november 21.)
A Bibliám Éve alkalmából új játékot indítottunk el "Biblia-totó" címmel.
A kérdéseket tartalmazó lapokat a Közösségi Ház ügyeletén helyeztünk el.
A kitöltött totókat névvel együtt kérjük legkésőbb december 14-ig a kitett dobozba bedobni!

A Biblia kialakulásának időrendje - összefoglaló táblázat (2008. november 30.)
Az alábbi képen a szentírási könyvek kialakulásának kronológiája látható. A táblázat eredeti méretben megtekinthető/ letölthető a képre kattintva.
Forrás: Szabó Ferenc és Puskely Mária: Ábrahámtól Jézusig. A Biblia legszebb szövegei. (Zsinati Bizottság, Róma 1976)